شلخته ‌تر از سرباز ها ندیده‌ام

از جنگ که بر میگردند

یکی دستش را 

یکی پایش را

یکی دلش را

و حواس پرت‌ترین آنها

خودش را جا میگذارد...

این ماحرای 34 پیامی که دیشب به صورت کلی و خلاصه جواب دادم،منجر شد به 10 تا شبهه و سؤال که مشابهش رو قبلا نوشتم. رو این حساب عینش رو تکرار میکنم:

سؤال:برام جالبه که چیزی که به نظرتون درسته، انتظار دارین از نظر همه درست باشه

برای همین احمدی نژاد و دار و دستش با اون همه مساءلی که پیش آوردن براتون اوکیه

ولی مترصدین تا روحانی دست از پا خطا کنه تا بگین ما اشتباه کردیم بهش رای دادیم

نوشته هاتون رو دوست دارم

ولی خیالتون راحت

پشیمون نیستیم از کاری که برای ایرانمون کردیم

و عاخ چه حالی داد وقتی برای مجلس و خبرگان تهران بودم و به لیست امید رای دادم

آدم جایز الخطاست

این چیزیه که کشورهای پیشرفته تر پذیرفتن سازو کار نظارتی دارن، روزنامه ها هم تا حدی به نظارت کمک می کنن

ولی اینجا فرض اینه که ره.بر و رءیس جمهور در حد پیامبرن )چقد این مرد دوست داشتنیه ( و خطایی نمی کنن

روزنامه ها هم که تا حد امکان سانسورن

بعد که یکی یه قدم کج برداشت کل اسلام و مسلمین زیر سوال میرن

این نقصیه که جمهوری اسلامی داره

و تا رفع نشه

حداقل خوشحالم که تو دنیا یه آدم موجه نمایندمونه

پیداست خسته ی خسته ی خسته هام پراکنده حرف میزنم؟

پاسخ:سلام

درسته،یه کم پراکنده صحبت کردین.ولی با این حال چند تا نکته رو خدمتتون عرض میکنم.

اول نسبت به شخص آقای احمدی نژاد،برخلاف ادعای شما،دوست ندارم برای دور بعد کاندید بشن.

البته که ایشون تو خیلی از جنبه ها مثل پرکاری و تلاشگری و ساده زیستی و انقلابی بودن،طبق فرمایشات آقا،خوب بودن و منکر زحماتی که کشیدن نیستم.

ولی به خاطر محبوبیت بالای ایشون بین مردم،همه مردم،احتمال قریب به یقین دور بعد اگر کاندید بشن رأی میارن و آرزو میکنم شخصی بهتر از ایشون کاندید بشن که اشکالات ایشون رو نداشته باشن.مثل همون اطرافیانی که اشاره کردین.

اما درباره آقای روحانی یه مطلبی میخوام بگم،خواهش میکنم بدون جهت گیری مطالعه بفرمایید و روش فکر کنید.ببینید چقدر صحیحه.لازمم نیست به من جواب بدین.به خودتون جواب بدین.

تو این مسأله که هر کشوری با بقیه کشورها روابط متفاوتی داره که شکی نیست؟و اینکه مسلما هر کشوری یه تعداد دشمن آشکار و پنهان هم داره.

من با دشمنای پنهانی که از پشت خنجر میزنن هم کاری ندارم.

آیا قبول دارید کشور جمهوری اسلامی ایران،با این نوع حکومت و قانون اساسی مصوبش،دشمنی به نام ایالات متحده آمریکا داره که سالانه فلان مقدار دلار رو بابت از بین بردن حکومت این کشور به صورت علنی و نه یواشکی تو کنگره تصویب میکنه؟

قابل انکار هم نیست این مسأله،چون خودشون به هزار و یک زبون این دشمنی رو جار میزنن!

حالا آیا منطقی هست توقع داشته باشیم رئیس جمهورمون فارغ از هر حزب و گروه و عقیده ای،به نوع حکومت و قانون اساسی مون پایبند باشه و با دشمن متحد نشه؟آیا اگر رئیس جمهوری،تو هر کشور دیگه ای،با دشمنان اون کشور هم پیمان بشه و بر علیه منافع ملی کشورش اقدام کنه؛عزل و اعدام نمیشه به جرم خیانت؟

حالا من تمام موارد خیانت این آقا رو شرح نمیدم؛فقط یه مثال کوچیک و دم دستی اش رو میزنم:

همین برجام

میدونید طبق مفاد همین برجام،فی الواقع ما تمام دستاوردهای علمی و تکنولوژی مون رو تو زمینه انرژ هسته ای،متوقف نه،بلکه نابود کردیم و هنوز هیچ بازگشتی نداشته و نخواهد داشت؟اینو الان مدافعین برجام هم اعلام میکنن،ولی ما که دو سال پیشدداد و بیداد کردیم،بهمون گفتن خفه شید و از دانشگاه بیرونمون کردن!

حالا این انرژی هسته ای دقیقا چقدر اهمیت داره؟میدونید؟به قیمت مرگ و زندگی!چرا؟چون دعوای جهان،جنگ اصلی تا چند سال آینده بر سر آب هست نه انرژی.انرژی حتی اگه هیچ نفت و گازی نداشته باشیم از آفتاب و باد قابل تأمینه،اما آب شرب هست که چرخه بازگشتش به طبیعت خیلی کندتر از میزان مصرفه و ایران متأسفانه جزء کم آب ترین کشورهاست!

و مهمترین فایده انرژی هسته ای شیرین کردن آب دریاست!

که ایشون این دستاورد مهم رو به دستور آمریکا در پوشش برجام با کلی تبلیغات و جیغ و دست و هورا نابود کردن!کاری اگر قرار بود آمریکا با حمله نظامی انجام بده،خیلی بعید موفق بشه و الان تونسته!

و لطفا نگید میتونیم برگردیم به حالت قبل از برجام،که لااقل 15-20سال وقت لازمه!میبینید چه خسارت عظیمی به کشور زده؟

باقی خساراتش رو هم اگر تمایل داشته باشید میتونید از طریق اخبار دنبال کنید.مرکز رسمی آمار بانک مرکزی هم شاخص خوبی هست.

و سؤال و شبهه ای که من تو متنم طرح کرده بودم اینه:دوستانی که به این آقا رأی دادین!رو چه ملاک و میزانی رأی دادین؟آیا به حرف ها و سخنرانی های تبلیغاتی و وعده هاش اعتماد کردین؟اگه اینطور بوده که الان بعد از سه سال یا بهشون عمل نکرده و یا دقیقا برعکسش عمل کرده که!این که دیگه قابا انکار نیست.میتونبد تک تک برنامه هایی رو که تو دوران انتخابات ارائه کرده بررسی کنید و بگردید ببینید به عنوان مثال کدومش رو اجرا کرده؟

و اگر میدونستید از قبل که داره از افعال معکوس استفاده میکنه و قصدش دقیقا برعکس حرفایی هست که میزنه،اون موقع من دیگه جدا حرفی ندارم!

درباره این صحبتی هم که فرمودین به لیست رأی دادین،باز یه سؤالی از حضورتون دارم:شما افراد این لیست رو میشناختید؟واقعا؟میدونستید چقدر سواد دارن؟چه توانایی هایی دارن؟چه پیشینه ای دارن؟مثلا این خانم صفدر حسبنی رو در جریان بودین که زمان گرون شدن ارز بابت رانت اطلاعاتی که در اختیار داشته،با شوهرش صرافی زده و کلی سود کرده؟

من خودم هیچ وقت به لیست رأی ندادم؛حتی وقتی 19 ساله ام بود!لیستی رأی دادن میدونید شبیه چیه؟

معذرت میخوام ولی گوسفندا رو دیدین چطور هدایت میکنن؟فقط کافیه سر گوسفند اولی رو بچرخونن به سمتی که میخوان،بقیه همینجوری دنبالش راه میفتن میرن...

به خاطر خودتون میگم،دیگه جایی عنوان نکنید لیستی رأی دادین،برای خودتون بده.

موفق باشید

سؤال:خوشم میاداز اینکه با احترام صحبت می کنید

دو تا از دلایلی که معمولا بحث نمی کنم یکیش اینه که توی اون حوزه اطلاع کافی ندارم، یکی اینکه از طرفم مطمءن نیستم که به صحرای کربلا نزنه

درباره ی سیاست باید بگم ادعایی ندارم

به اندازه ی خودم بلدم و بعضی چیزها رو هم از کسایی که بلدن می پرسم

ولی درباره ی مردم میدونم

اینکه همین انرژی هسته ای چه بلاهایی سر مردم آورده

ما هنوز سیستم درمان درست حسابی نداشتیم. مردم با یه مریضی عضو خانوادشون به خاک سیاه می نشستن

اون وخ چه لزومی داره ما این همه تحریم رو قبول کنیم وقتی از نظر دارویی قدرت درمان بیماریهای مردم رو نداریم؟

اصلا می دونید همین انرژی هسته ای چه بلایی سر مردم اطراف نیروگاه ها آورده؟

بعد از جنگ هم مردم راضی به پایانش نبودن

رهبری جام ظهر رو نوشید که مردم نازنین بیشتر از این سختی نکشن

اونوخ همین بی کلگی احمدی نژاد باعث شد مردم این همه اذیت بشن. گرانی، نبود دارو، بدتر از اون داروهای تقلبی

فعلا فقط درباره ی دارو و درمان صحبت می کنم، چون چیزیه که همه کم و بیش باهاش درگیرن، و منم خیلی درگیر بودم

فقط مسءله مالیش نیست

من اگر مریض بشم درمانم رایگانه

ولی میدونید چی به سرمون رفت وقتی خواهر جوونم عمل قلب باز شد، خونریزی کرد، خون تازه نیاز بود و بیست نفر برای دادن خون ریختن توی بیمارستان، ولی به خاطر تحریم ها کیسه ی خون نبود؟

اگر خواهر من مرده بود مثل هزاران نفر ی می شد که به خاطر نبود دارو مردن، یا به خاطر گرونی دارو چون قاچاق بود، یا به خاطر داروی تقلبی، 

آدم باید منافع ملت رو درنظر بگیره نه منافع خودش

ضمن اینکه کشوری که انقد باد و آفتاب داره، انقدر نفت داره، و از هیچ کدوم استفاده ی درستی نمی کنه، چه تضمینی هست که از انرژی هسته ای به درستی استفاده کنه؟

من به لیست رای دادم چون به آقای خاتمی اعتماد دارم

همون طور هم که گفتم اعتقادی به فرشته بودن آدمها ندارم

هماون طور که میدونم خیلیا درزمان احمدی نژاد از صدقه سر همین تحریم ها به خیلی جاها رسیدن

وقتی ما به آقای روحانی و خاتمی اعتماد می کنیم، پیگیر اعتمادمون هم هستیم

برای رای دادن به آقای روحانی هم انقدر احمدی نژاد داغون کرده بود که به عنوان یک اقتصاد خونده میدونم به وضعیت بلافاصله بعد از پایان جنگ برگشته بودیم. پس انتظار ندارم یهو تبدیل بشیم به اقتصاد شماره یک جهان

همین که الان توی یک کشور جنگزده زندگی نمی کنم، اتفاقی که آخرای دوران احمدی نژاد و کاتدید شدن جلیلی کایوسمون بود بهترین اتفاقه

پاسخ:سلام

چه مثال خوبی رو ذکر کردین!دقیقا همین تحریم ها که قرار بود در اولین گام اجرای توافق همزمان تمام تحریم ها بر علیه کشورمون برداشته بشه،یعنی اینجور ادعا میکردن.

ولی ما که هرچی متن توافق رو زیر و رو کردیم،همچین قراری رو پیدا نکردیم.

وقتی هم اعتراض کردیم،فحشمون دادن.و الان دقیقا بفرمایید کدوم یکی از تحریم ها لغو شده؟اصلا چرا باید تحریم ها برداشته بشه؟

وقتی دشمن به تمام اون چیزی که میخواسته،رسیده،طبیعیه که بزنه زیرش و الان زدن زیر همه چی!آخرین اقدامشون هم اینکه یه مصوبه تو کنگره تصویب کردن دو سه روز پیش با این مضمون که برجام یه قرارداد شخصی! بوده بین رؤسای جمهور و با رفتن اوباما،هیچ الزامی به پایبندی به برجام نیست!

منم منکر سوء مدیریت نیستم.اما حالا چون ما در حوزه های مختلف انرژی و مدیریت آب و بخش هایی از کشاورزی،اشتباهاتی داریم،جریمه اش اینه که در آینده از آب شرب محروم بشیم و از تشنگی بمیریم؟کجای این حرف منفعت طلبی شخصی هست؟من از آب برای تمام مردم کشورم حرف میزنم!

در مورد آقای خاتمی:

خب باز برمیگردیم سر اینکه آیا ما حکومت جمهوری اسلامی با قانون اساسی فعلی رو قبول داریم یا نه؟اگر داریم،پس منطقا و عقلا نبایستی به خائنین به نظام اعتماد کنیم.

ایشون در ماجرای انتخابات 88 به ادله و شواهد فراوان از قبل از انتخابات پروژه براندازی نظام رو راه انداخته بودن و حتی اگر موسوی هم رأی میاورد،باز قرار داشتن این فتنه رو به پا کنن و هنوز هم بابت این اقدامشون حتی زبانی هم اظهار پشیمانی نکردن.رو این حساب ایشون حتی حق نظر دادن درباره انتخابات این حکومت رو ندارن.

البته که مسلما هر کشور دیگه ای بود،با ایشون خیلی قاطعانه و خشن تر از این حرفا برخورد میکردن.کما اینکه الان اردوغان به بهانه یه کودتای فرمالیته،تمام مخالفینش رو ظرف یه هفته قلع و قمع کرد!به جرم خیانت به کشور!

اقتصاد یک جهان نشیم،ولی این چپاول میلیاردی بیت المال که یه نمونه کوچیکش همین فیش های نجومی هست،چی؟اینا برای خدمت به جامعه اومدن یا برای خودشون کیسه دوختن؟

شما خبر دارید همین آقای روحانی تو همین سه سال کجا زندگی کردن؟عرض میکنم خدمتتون:کاخ سعد آباد!با خانواده!

خبر دارید ساختمان ریاست جمهوری رو به چه کاخ مجللی تبدیل کردن؟و چه خرجهای هنگفتی اونجا انجام دادن؟من این رو به نقل از شخصی میگم که خبرنگار روزنامه هست و برای تمام مصاحبه های مطبوعاتی احمدی نژاد و روحانی رفته ساختمان پاستور و با عکس و مدرک نشونم داد که این آقا پول بیت المال رو چجوری خرج تجملات بیخود کرده.

درباره جنگی هم که آخر متنتون اشاره کردین،چون فرمودین تو حوزه ای که تخصص ندارین وارد نمیشید،خدمتتون عرض کنم:ما نه اون موقع و نه الان مورد تهدید حقیقی نظامی مستقیم از طرف آمریکا نبودیم.گزینه های روی میزشون نهایتا مگس کشیه که باهاش پشه ها رو میزنن.

اما غیر مستقیم چرا،تمام این گروهکهای تروریستی که اطرافمون در حال جنگ و جنایت هستن،به تغذیه آمریکا و به هدف ضربه زدن و اگر تونستن درگیری با ما اینجا هستن.که نیروهای مسلح،تحت فرماندهی کل قوا،مدبرانه و مسؤولانه نذاشتن حتی به مرزهای ما نزدیک هم بشن؛هر چند که متأسفانه خیلی ها جاهلانه از این مسأله انتقاد میکنن.

موفق باشید

سؤال:من شخصا از این که بهشون رای دادم به هیچ وجه ناراحت نیستم، چون از همه ی گزینه های موجود بهتر بودن، عملکردشون هم با اینکه کاملا اون چیزی که می خواستم نبود ولی حداقل از رییس جمهور قبلی ۱۰۰۰ برابر بهتر هستن، اگه سال بعد گزینه ی اصلاح طلب تری باشه من به اون گزینه رای میدم. به نظر من یه رییس جمهور اصول گرا یا پیرو نفر قبلی کشور رو دچار بحران بیشتری میکنه یا به سمت جنگ میبره یا یه چیزی شبیه انقلاب، که هر دوشون برای هر کشوری سمه و نتیجش ویرانی کشوره. امیدوارم ایران همیشه ازین مسائل دور باشه و همه مردم هم مستقل از جناح بندی های سیاسی با هم خوب و مهربون و متحد باشن و به هم انگ نزنن. کسی هم بهانه نده دست کشورایی مثل آمریکا برای حمله به کشورمون

پاسخ:سلام

منم امیدوارم همه مردم مستقل از جناح بندی های سیاسی با هم خوب و مهربون و متحد باشن.

منم دوست دارم کشورم اینقدر مقتدر باشه که هیچ ابرقدرتی حتی جرأت تهدید هم نداشته باشه،چه برسه به عمل کردن و حمله.

ولی متأسفانه مردم کشورم با وجودی که خودشون انقلاب کردن و حکومت جمهوری اسلامی رو برای خودشون انتخاب کردن،به جای اینکه حول ولی فقیه با هم متحد بشن و اطاعت از امر ولی فقیه رو نه به عنوان وجوب فقهی،که به خاطر اقتدار و پیشرفت خودشون با جون و دل بپذیرن،ناآگاهانه یا عامدا دنباله رو دشمن شدن!

ببینید به هر روشی که بلدین و دوست دارید،بشینید حساب کنید ببینید چطور امکان داره دموکراسی ختم به دیکتاتوری نشه؟به هر نحوی که باشه و بر اساس هر قانونی که باشه،نهایتا و جبرا منجر به دیکتاتور قدرت و پول میشه.

این رو تمام تئوریسین های عالم سیاست هم بهش اعتراف کردن.

تنها راه دمکوراسی بدون دیکتاتوری،وجود رهبری عادل و با تقواست که به خاطر خدا،منفعت و مصلحت مردم رو به منافع شخصی خودش ترجیح بده و به عنوان داور اجازه نده باندهای قدرت و پول،رأی مردم رو به نفع خودشون تغییر بدن,با تبلیغات و رسانه ای که در اختیار دارن.

این حکومتی هست که مردم 37 سال پیش انتخابش کردن و پاش جون دادن،ولی متأسفانه جوونای کم اطلاع،تحت تأثیر تبلیغات دروغ رسانه های صهیونیستی،نسبت بهش اونجور که باید و شاید پایبند نیستن.

خدمتتون عارضم که منم با این جناح بندی های سیاسی اصلا موافق نیستم.اینکه لزوما تمام اصولگراها،مطیع امر رهبرن.

نه،اتفاقا خیلی از دونه درشت هدی اصولگرا،به شدت ضدولایت فقیه هستن.مثل آقای لاریجانی،منافق بزرگ!

اما از طرفی هم متأسفانه سران جبهه مشارکت،علنا قانون اساسی کشور رو بهش شبهه وارد کردن.چیزی که تو هیچ کشوری پذیرفته نیست!تمام دنیا با مجرمین سیاسی که بر علیه قانون اساسی کشورشون زبانی حتی حرفی زده باشن،به شدت برخورد میشه.اما اینجا آقایون همچنان آزادن!

در مورد دستاوردهای دولت قبل هم منصفانه و دور از تبلیغات به آمار های رسمی بانک مرکزی مراجعه کنید.اصلا تمام مخارج دولتهای قبل و فعلی با هم مقایسه کنید و همینطور عملکردهاشون رو.

مقدار کار مفیدی که تو دو دولت قبل در کل کشور و برای رفاه تمام مردم انجام شده،قابل مقایسه با هیچ دولتی نیست.

و اتفاقا اگر دقیق مطالعه بفرمایید،متوجه میشید که من باب مثال بودجه نهاد ریاست جمهوری،که یه نهاد تولیدی یا خدماتی ویژه نیست و مخارج زیادی نداره،تو این دوره چند برابر شده،درحالی که در مقابل از بودجه وزارت آموزش و پرورش کم شده و سعی شده باقی مخارجش از بخش خصوصی تأمین بشه.

میدونید معنی اش چیه؟که پول بیت المال بایستی صرف خورد و خوراک و آسایش نهاد ریاست جمهوری بشه و مردم برای مدرسه بچه‌ها شون باید پول بدن!در حالی که طبق قانون اساسی باید تحصیلات تا پایان دوره متوسطه رایگان باشه برای همه.

این فقط یه نمونه از عملکردهای این دولت هست.

البته که اگر کسی نخواد ببینه و بفهمه،تا ابد هم واقعیت ها رو نخواهد فهمید.

اما اونایی که منصفانه و نه از روی جناح بندی سیاسی واقعیت ها رو مطالعه کنن،قطعا متوجه تفاوت عظیم خدمت دولت قبل و خیانت دولت فعلی میشن.

سؤال:اتفاقا منم با دیکتاتوری شدن موافقم

همه ی دیکتاتورهایی که اومدن بر سر کار از روز اول که نگفتن منافع ما مهمتر از منافع مردمه که

گفتن ما به خاطر مصلحت مردم داءم العمر براشون حکومت می کنیم چون براشون خوبه

سیستم رهبری فرقش با دیکتاتوری چیه وقتی اعضای ناظر بر رهبری رو خود رهبر به عنوان نماینده های ولی فقیه انتخاب می کنه، بعد همونا بقیه رو رد صلاحیت می کنن و به عنوان گزینه های موجود انتخاب میشن؟

اگر هم کسی اعتراضی به عملکرد )خودشون نه حتی، نزدیکانشون ) داشته باشه حکمش محاربه و ضد ولایت فقیه و فلان و فلان میشه

درباره ی اقتصاد هم یا اطلاع کافی ندارید که چنین مقایسه ای می کنید و اون سفرهای استانی پرخرج ( حتی بدون درنظر گرفتن اینکه روزی که میرفت کل استان تعطیل میشد ) و سکونت در خانه ی شهید رجایی که آشپزخونه شده بود و محض ریاکاری با کلی هزینه قابل سکونتش کردن، وامهایی که قرار بود بدن و ندادن و کلی از صنایع صدمه خوردن، دزدی های فراوان آقایون و آقازاده ها

مقایسه می کحید با محلی که برای زندگی ریاست جمهوری در نظر گرفته شده

که البته از این بابت مطمءن نیستم

میدونم پذیرایی خارجی ها در اونجا انجام میگیره که در شان کشور ماست

همون طور که مهمان که برای ما میاد تو حیاط براش چادر نمیزنیم و میبریمش توی پذیرایی که مرتب تر از بقیه ی خونه هست حتی از جایی که خودمون زندگی می کنیم مثل هال یا اتاق خوابها

پاسخ:سلام

شما با دیکتاتوری موافقید؟!

ببینید هر نوع دموکراسی که تصور بفرمایید خواهی نخواهی منجر به دیکتاتوری میشه.چرا؟چون مسلما عده ای هستن که دوست دارن بر بقیه حکومت کنن و منویات خودشون رو اجرا کنن.حالا یا اینا پول و امکانات تبلیغات هم دارن و با تبلیغات و شعار رأی مردم رو میخرن و یا با وعده و وعیدی که به سرمایه دارها میدن،ازشون کمک میگیرن.

اما در نهایت مردم دقیقا به اون چیزی که واقعا میخواستن رأی ندادن.بلکه در واقع مردم به شعارهای جذاب و وعده ها رأی دادن.

اماراه حل چیه؟اینکه فرد بالاتری داور و ناظر بر جریان انتخاب و رأی مردم باشه و نذاره سرمایه دار ها و صاحبان پول و قدرت و شهرت،رأی مردم رو با وعده وعید بخرن.اما خود این شخص هم منفعت طلب نباشه،اعدل باشه،نسبت به امور جامعه اعلم باشه.و این صفات در کسی اتفاق نمیفته مگر اینکه بنده متقی باشه.

یعنی عدل و علم و مهربونی،بدون ایمان،نهایتا فاسد میشن و فایده ای ندارن.

و این صفاتی که عرض کردم،همونی هست که در حدیث ولاةامرنا....به عنوان شاخص بیان شدن.که جانشین ائمه در امر هدایت و رهبری مردم،در زمان غیبت امام معصوم فردی با این صفات هست.

این همون تعریف درست و حقیقیه ولی فقیه هست.

 انتخاب ولی فقیه هم راهش یه راه عقلایی هست.

به عنوان مثال در زمینه پزشکی،ما چطور متوجه میشیم کدوم پزشک از بقیه مهارت بیشتری داره؟این که خود اطبا فردی رو بین خودشون اعلم بدونن.

اینجا هم مجلس خبرگانی که مصداق ولی فقیه رو در هر زمانی مشخص میکنه به این روش عمل میکنه.

عرض میکنم مصداق رو مشخص میکنن و نه تعیین،چون ولی فقیه در امتداد ولایت ائمه و پیامبر هست و از جانب خداوند تعیین میشه.و ما وظیفه داریم ولی و رهبرمون رو پیدا کنیم.

این نکته رو داخل پرانتز بگم:خدواند بندگانش رو هیچ زمانی بدون رهبر رها نمیکنه.

حالا ممکنه کسی نسبت به نحوه انتخاب اعضای خبرگان ایراد داشته باشه.که اون رو هم مردم خودشون معین میکنن.شاید هم شبهه نسبت به شورای نگهبان هست که شورای نگهبان اولا اعضاش رو مجلس و ولی فقیه هردو انتخاب میکنن و بعد هم درواقع خط کشی هستن برای اینکه افراد بی صلاحیت وارد عرصه انتخابات نشن.منافقین و معاندین و بی کفایت ها..

البته که بنده خودم معتقدم با تمام این تدابیر باز هم امکانش هست فرد بی صلاحیتی از این فلیتر عبور کنه و وارد انتخابات بشه و رأی هم بیاره،اما چه میشه کرد؟بهتر از این ازمون برنمیاد.چون معصوم نیستیم.......

تا اینجا رو حوصله کردین و خوندین؟حالا میخوام از یه جنبه دیگه با این مسأله ولی فقیه مواجه بشیم.

خب اینکه آیا اساسا کسی حق حکومت بر ما رو داره؟چرا؟

فی الواقع ما انسان ها همه از نظر حق حکومت بر هم،با هم برابریم و هیچ قانونی نمیتونه حکومت شخصی رو بر ما واجب کنه.

تنها وجودی که اطاعتش بر ما واجب هست،خداوند متعال به عنوان آفریدگار و رب ماست.

حالا خدواند از ابتدای خلقت انسان،همواره انسان معصومی رو به عنوان راهنما و هادی برای هدایت انسان ها فرستاده و امر به اطاعت از اون فرد کرده.

در این صورت ما موظفیم از این افراد اطاعت کنیم و حکومت این اشخاص بر ما بنا به حکم الهی بر ما واجبه.

ولایت ائمه هم در راستای ولایت پیامبران هست،یعنی بنا به دستور الهی ما موظف به اطاعت از ائمه هستیم و ائمه بایستی حکومت رو در دست میگرفتن.

بعد از ائمه،در زمان غیبت امام معصوم،هم طبق روایات صحیحی که از ائمه به ما رسیده،ما موظف به اطاعت از فردی با خصوصیاتی که ذکر کردم هستیم.یعنی حاکمیت ولی فقیه بر مردم،بنا به حکم الهی هست،نه رأی مردم.

میخوام عرض کنم مردم از همون ابتدایی که پیامبر عظیم الشأن اسلام در مدینه حکومت تشکیل دادن،میبایستی از جون و دل پای کار میایستادن و در ادامه حکومت امام علی علیه السلام رو که روز عید غدیر بهشون ابلاغ شد،بهش گردن میگذاشتن و الی آخر.ولی متأسفانه،طبعیتشون از پیامبر هم حقیقی و همه جانبه نبود و در ادامه هم که منکر حق حاکمیت امام علی علیه السلام شدن و...

اما مردم ایران،37 سال پیش،با هدایت امام خمینی،انقلاب کردن.به این معنی که به همه دنیا اعلام کردن،میخوان بر اساس اون چیزی که حقه عمل کنن.و حق اینه که هیچ انسانی حق دخالت در سرنوشت هیچ کسی رو نداره،مگر اینکه از طرف خدا باشه.و این واقعا انقلاب بزرگیه.

انقلاب این نیست که فقط ما خاندان شاهنشاهی رو از مسند قدرت برکنار کنیم و بعد فرد دیگه ای رو،ولو با رأی اکثریت،به قدرت برسونیم؛بدون هیچ امتیاز ویژه ای مثل انقلاب فرانسه.که در این صورت نتیجه اش هم مثل انقلاب فرانسه این میشه که به فاصله کوتاهی باز همون سرمایه دارها و قدرت طلب ها،رأی مردم رو میخرن و دوباره حکومت رو به دست میگیرن و سران اصلی انقلاب رو سرکوب میکنن.اتفاقی که به فاصله چند ماه از انقلاب فرانسه رخ داد.

تفاوت اصلی انقلاب ما با تمام انقلاب ها و شورش های دنیا در همین نکته است که ما خواستیم سرنوشتمون رو به اونی که حق حکومت بر ما رو داره بسپریم.

حالا ممکنه کسی در افقه بودن رهبر شبهه داشته باشه.به این شکل که بگه خب چرا پزشک نباشه؟یا متخصص فلان رشته مهندسی نباشه؟

به این دلیل که فقه شیعی،برخلاف باقی دستورات ادیان دیگه که فردی هستن و نهایتا دعا و نیایش جمعی دارن،یه فقه جامعی هست که در همه شؤون دستور داره و مخصوصا درباره اداره جامعه و چگونگی حکومت بر مردم،بیشترین احکام رو داره.

اما باقی صفاتی که برای ولی فقیه ذکر شده،باعث میشه مشکل تخصص نداشتن در باقی امور رو مرتفع کنه.اینکه اگر فردی جدا با تقوا باشه و در این مسند قرار بگیره،حتما برای اداره درست جامعه و برای اینکه ظلمی در حق کسی نشه،از مشاورین زبده استفاده میکنه و...

این فرق سیستم رهبری با دیکتاتوری هست که خدمتتون عرض کردم.

اما اینکه میفرمایید:اگر هم کسی اعتراضی به عملکرد )خودشوون نه حتی، نزدیکانشون ) داشته باشه حکمش محاربه و ضد ولایت فقیه و فلان و فلان میشه

تهمتیه که دشمنان نظام برای دلسرد کردن مردم میزنن.و الا که تا الان دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی با هیچ کس بابت اعتراض به عملکرد رهبر برخوردی نداشتن.

من نمیخواستم وارد مقایسه مورد به مورد دولت قبلی و فعلی بشم.چون معتقدم جنس این دو با هم فرق داره.

ولی حالا چون مثال زدین،درباره اش مینویسم.

منظورتون از سفر پرخرج چیه؟بله سفرهای دولت قبل هزینه داشت،ولی نه برای رفاه شخص رئیس جمهورو اطرافیانش.بلکه هزینه این بود که در اون سفرها برای عمران مناطق برنامه ریزی میشد و بودجه تعیین میشد.

ولی الان من از منبع موثقی اطلاع دارم،شخص رئیس جمهور برای هر سفری که میرن،چه هزینه هنگفتی رو بابت رفاه خودشون میکنن.از جمله اینکه ایشون پیشمرگ دارن!یعنی کسی قبل از ایشون بایستی غذا رو بخوره تا مسموم نباشه!دیگه اینکه دو نفر هستن مخصوص حمل تشک طبی برای ایشون.همین سفر اخیرشون،1 میلیارد تومن هزینه شد برای اینکه ساختمان های محل سکونت ایشون و تیمشون مجهز به کولر گازی بشه!

هزینه تبلیغات سفرهاشون هم که ریز به ریزش منتشر شده:اینکه به بخشداری و فرمانداری از طرف استانداری بخشنامه میشه برای سفر رئیس جمهور فلان مقدار بنر چاپ کنن و آرم ستاد حمایت مردمی بذارن تهش و دانش آموزان و دانشجوها رو بکشونن برای استقبال به نحوی که دانشجویی تعریف میکرد از اصفهان که روز سفر استاد براشون امتحان گذاشته بود و نرفته بودن برای استقبال،استاد رو اخراج کردن!

درباره منزل مسکونی هم تا اونجایی که من اطلاع دارم،آقای احمدی نژاد زمانی که سهردار شدن،حاضر نشدن برن منزلی که شهردار های قبلی استفاده میکردن،ساکن بشن.و بعد هم که رئیس جمهور شدن،بنا به درخواست تیم حفاظتی شون،بعد از حدود یک سال به منزلی در محوطه پاستور،که حفاظت شده هست رفتن که اتفاقا شخص مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری شون ازش استفاده میکردن.

اموال و دارایی های شخصی اش رو هم قبل و و بعد از دوران ریاست جمهوری اش به قوه قضاییه ارائه داد و به گواهی قوه قضایی ریالی به دارایی های خودش و خانواده اش اضافه نشده.حتی حقوقی هم که دریافت میکرده،چون انتقالی از وزارت علوم بودن،حقوق استاد دانشگاهی اش بوده،نه حقوق ریاست جمهوری که فلان رقمه!

حالا شما میفرمایید برای عوامفریبی و ظاهرسازی بوده؟اولا این رو تا مطمئن نباشید ازش میشه تهمت و بعد هم که بر فرض اینطور بوده؛من ترجیح میدم رئیس جمهورم ظاهر ساز و عوام فریب باشه ولی از بیت المال و حق من نوعی برای خوش گذرونی خودش هزینه نکنه!

در مورد صنایع هم اتفاقا اسناد و مدارک صنایعی که ورشکست شدن رو من از همین اینترنت گرفتم.مثل ارج.که دقیقا کارشکنی های این دولت باعث ورشکستگی شون شده،نه دولت قبل.

رشته ام اقتصاد نیست،ولی هرچی حساب کتاب میکنم میبینم با هیچ عقل و منطقی جور در نمیاد برای کنترل قیمت مواد غذایی مون رو از بین ببریم.این بدترین کار ممکنه که فقط از حکومت های دیکتاتوری برمیاد.

حرف از دزدی زدین.خب ملاک اینکه چه کسی واقعا دزدی کرده چیه؟غیر از قوه قضاییه است؟عجالتا که تمام مفسدین اقتصادی و رانت خوارها و اختلاس گران و دارندگان حقوق نجومی،از وابستگان دور و نزدیک جناب اکبر خان رفسنجانی هستن.

تنها مجرمی هم که از دولتمردان قبلی در دادگاه محکوم شد،آقای رحیمی بودن که الان جزئیاتش دقیقا خاطرم نیست،ولی اگر مطالعه بفرمایید متوجه بی ارزش بودنش میشید.

اما الان در حال حاضر بیژن زنگنه یه طرف قرارداد کرسنت،وزیر نفت این دولت هست.در حالی که طرف دیگه این قرارداد به جرم رشوه گرفتن در کشور فرانسه محکوم شده!چه جرمی بالاتر از این؟

محل زندگی دائمی جناب روحانی کاخ سعدآباد هست،نه برای پذیرایی از مهمان ها.کافیه تشریف ببرید برای بازدید کاخ تا متوجه بشید چه قسمت بزرگی از کاخ کلا بسته است و وردد بهش ممنوعه،درحالی که چند سال قبل باز تمام محوطه کاخ باز بود و مردم میتونستن از صبح تا شب تمام محوطه رو بگردن.

نمونه دیگه هزینه سفرهای خارجی ایشون هست و مقایسه اش با سفرهای دولت قبل که اولا هیأت همراه دولت قبل هیچ وقت زن برادر رئیس جمهور رو شامل نشده بود،و ثانیا سفر در نهایت سادگی بود،بدون تجملاتی مثل جت لوکس شخصی که آقایان سوار میشن.

یا یا یا ....

خداوکیلی بخوام دونه دونه نمونه های غارت و چپاول این دولت رو بشمرم،که چطور بیت المال رو جیب خودشون فرض کردن و حق مردم براشون پشیزی ارزش نداره،تا خود الهه صبح قیامت باید بنویسم.

ولی نمیکنم این کار رو.

فقط اکتفا میکنم به چرایی اش.چرا این دولت غارتگر بیت المال هست؟چون رئیسش منافقه و دشمن ملت!