این چند روزه با خیلی ها درباره انتخابات صحبت کردم. مخصوصا با کسانی که هنوز بر ادامه وضع موجود پافشاری میکنن و معتقدن اوضاع اوتقدرها هم بد نیست. 

ته ته تمام استدلالشون که چرا باز میخوان به روحانی رأی بدن، یه چیزه: بی قید و بندی. 

میترسن اگه روحانی رأی نیاره، محدود بشن و از خوشی هاشون صرف نظر کنن. 

یعنی واقعا هیچ مزیت دیگه ای نتوستن اسم ببرن. تو هر مسأله ای، الحمدلله حسن خان اونقدری گند زده که نشه جمعش کرد. 

منم در جواب گفتم اتفاقا تو این مورد هم باز دارید به کاهدون میزنید. و الا کدوم آزادی واقعی تو این 4 سال بیشتر شده؟!

بله ما الان آزادیم انتخاب کنیم که برای سفر به ترکیه بریم و از مأمور گمرکش کتک بخوریم یا به قرقیزستان بریم و فلان یا... 

الان دقیقا چه محدودیتی بیشتر از این فقر و بیکاری و رکود، قابل اعماله که ازش میترسن؟!

همین مدرک تقلبی اش به اندازه کافی آبرو ریزی هست برامون تو دنیا. یعنی هرجا بری بگی تو کشوری زندگی میکنی که رئیس جمهورش مدرکش تقلبیه و مردم میدونن و باز میخوان بهش رأی بدن، قطعا پناهندگی بهت میدن. 

البته صحبتم با این افراد برای تغییر نظر و عقیده شون نبود، بیشتر از روی حس کنجکاوی ام بود که بفهمم چه منفعتی براشون داره. 

و نتکه جالب اینکه عموما افراد کم اطلاعی هستن. از اون دست افرادی که دنیا رو آب ببره، اینا رو خواب میبره. 

یه چند نفری هم استدلال کردن به اینکه مثلا فلان خواننده و بازیگر و کوفت از روحانی حمایت کردن!!! یعنی خود بیشعور هم پیش اینا باشعور محسوب میشه. و جالبه که یه کلیپ دیدم از پشیمونی همین بازیگرا و هنرمندا که چرا سال 92 حمایت کردن!!

البته از حق نگذریم، بودن کسایی که باورشون این بود رئیس جمهور باید دو دوره ای باشه و فرقی نمیکنه به کی رأی بدیم. یا اینکه خیلی از ابعاد فاجعه اقتصادی کشور آگاه نبودن که وقتی براشون توضیح دادم، خیلی راحت اعتراف کردن که قطعا به روحانی رأی نمیدن. 

یکی هم بود که توقع داشت براش اثبات کنم آقای رئیسی برنامه جامع و کاملی داره. نه که سری قبل روحانی برنامه داشت و طبق برنامه عمل کرد و الان هم برنامه کامل داره! البته که در نهایت خودش به این نتیجه رسید میرسلیم گزینه اصلحه. 

حالا درسته طبق نظرسنجی ها، رأی میرسلیم پایینه، ولی انصافا حرفا و صحبتاش خیلی خوب و منطقیه. اخلاق و منشش هم خدایی خیلی خوب و مؤدبه. خیلی هم باسواده. کاش حداقل به ایشون رأی بدن به جای روحانی.

یه نکته ای هم خیلی مهمه: امنیتی که آقا فرمودن. این حرف آقا فقط یه توصیه و هشدار ساده نبود. به آماده باش بود از اینکه دشمن چه نقشه های شومی کشیده و میخواد که چه غلطایی بکنه. 

حواسمون رو جمع کنیم، تو زمین دشمن بازی نکنیم. هیجانات خیابونی در واقع هیچ نقشی تو نتیجه انتخابات ندارن. کسی با داد و بیداد و پوستر نظرش تغییر نمیکنه. باور کنیم هرچقدر فضا رو آروم تر نگه داریم، نتیجه انتخابات بهتر میشه. 

خلاصه اینکه از تجمعات بی دلیل خیابونی شدیدا خودداری کنیم.