هیچ وقت تو هیچ انتخاباتی عضو ستاد تبلیغاتی نشدم تا الان، ولی همیشه به اندازه وسعم سعی کردم اطلاع رسانی کنم حداقل. 

امسال هم همچنان عضو هیچ ستادی نبودم و نیستم، ولی دو سه روزه با بچه ها داریم کار منسجم تری میکنیم. از عصر تا شب فقط مترو. دونه دونه میشینیم به صحبت و حرف از انتخابات که آیا شرکت میکنید و نظرتون نسبت به وضع جامعه چیه و...

طبق آماری که ما به دست آوردیم، تقریبا بالای 95 درصد مردم نه فقط راضی نیستن از وضع موجود که شاکی ان شدید. ولی از این بین شاید حدود 20 الی 25 درصد یا نمیخواستن به کل رأی بدن، یا اینکه قصدشون بود که به همین جناب روحانی رأی بدن. 

دلیل اکثرشون هم این بود که فرقی نمیکنه، اولا که حتما باز هم رأی میاره و ثانیا از کجا معلوم که نفر بعدی بهتر باشه. 

البته این افراد غیر از اون دسته ای بودن که سفت و سخت طرفدار روحانی بودن و معتقد بودن وضعیت الان خیلی هم خوبه. 

این افراد کاملا واضح بود که اطلاعاتشون ناقصه. یعنی با چند تا آمار و ارقام و کلیپ، کلی نظرشون عوض شد و حتی ازم خواستن که هر چی مطلب دارم براشون بدم تا بشینن ببین و تصمیم بگیرن.

از جمله اطلاعاتی که خیلی زود همه مبهوتش میشدن، قضیه نحوه فروش نفت بود که وقتی براشون توضیح میدادم ما درواقع داریم نفت رو به شیوه پایاپای میفروشیم و به جاش مثلا فلان قدر مربا وارد کردیم، کفرشون بالا میامد!!

یا اینکه نسبت به شخص آقای رئیسی شناخت نداشتن و کمی رزومه و اطلاعات کافی بود تا به فکر بیفتن. 

من هم از اول قرارم با پسرا همین بود. که اصرار نکنن. فقط همین که راضی به تحقیق و استدلال بشن، خوبه. نتیجه گیری باید با خودشون باشه. 

اما اون عده ای که راضی بودن به وضع موجود، خیلی جالب بود که اکثرا جوابی نداشتن برای مشکلات و اینکه چطور قرار هست مشکلات حل بشه. یعنی تنها جوابشون این بود که خب هنوز کار تموم نشده. اگر 4 سال دیگه دستش باشه، اون موقع همه چی درست میشه. 

ولی توضیح نمیدادن چرا دولتی ها باید برای خودشون امتیاز ویژه قائل بشن و تکلیف تخلفاتی که انجام دادن چی میشه؟

یا اصلا یه سوال خیلی ساده تر:که یه نمونه از وعده های آقای روحانی که انجام داده رو مثال بزنید. واقعا به این سوال هم جواب نمیدادن. 

و این به نظرم خیلی بده. اینکه نتیجه انتخابات چی باشه، یه طرف. اینکه یه عده زیادی با چشم بسته و بدون هیچ تحلیل و منطقی،حداقل برای خودشون، میرن رأی بدن هم یه طرف. 

من حتی به نجم الدین هم گفتم باید یه جدول ارزیابی درست کنه و از روی اون انتخاب کنه که به کی رأی بده. که دقیقا همین کار رو کرد و به نتیجه میرسلیم رسیده فعلا،اگه ایشون انصراف ندن. 

بعد جالبه که مدعیان آزادی بیان، همین اندازه هم به حامیانشون حق انتخاب نمیدن و براشون بیانیه حرکت گله وار گوسفندمأبانه میخونن!! که بیاید بی حرف و بحث به همونایی که ما میگیم رأی بدین تا ما بیشتر بتونیم چپاول کنیمتون! 

این همون استفاده تزئینی از لفظ آزادی هست و ژست حقوق شهروندی گرفتن. و الا که تعیین تکلیف کردن اگه خوب بود، اول از همه بایستی آقا برامون میکردن که تا الان نکردن و نمیکنن. 

کاش میفهمیدن،کاش..