"سلام 

فقط دلم میخواست ازتون تشکر کنم. این چند روزه هر روز پر اضطراب بود و حرفای شما آرامش بخش. درسته اینجا برای ما خواننده ها مجازیه اما واقعا حس خوب یه خونه واقعی رو میده که میشه توش آروم گرفت و تو محیط امنش رشد کرد.ممنون"

سلام. پیامتون خیلی بهم چسبید. مممنون از لطفتون. البته که این تعریفتون رو میذارم رو حساب بزرگواری تون. مطمئنا اشتباهات زیادی داشتم همیشه. ان شاءالله که بعد از این بیشتر از قبل اینجا احساس آرامش کنید...

خب، در ادامه تحلیل قبل، یه مطلبی باید اضافه کنم. 

اول یه فرض واضح:

شرط اجرای صحیح انتخابات این هست که اولا به گونه ای برنامه ریزی کنن که از تمامی افرادی که خواهان شرکت در انتخابات هستن، رأی گرفته بشه. 

ثانیا مسئولین برگزاری در حین فرایند انتخابات، وظیفه دارن به درستی دستورالعمل ها رو رعایت کنن و اگه کوتاهی کنن، در واقع به آراء مردم خیانت کردن. 

حالا اگه این فرض رو بذاریم کنار اون همه شکایتی که درباره نبودن برگه تعرفه و دیر رسیدن برگه و نبردن صندوق سیار به بیمارستان ها و تمام کردن قبل از موعد رأی گیری و... شد، چه نتیجه ای به دست میاد؟!

از طرفی رسم انتخابات گذشته این بود که آراء رو لحظه به لحظه به تفکیک استان و شهرستان و باطله اعلام میکردن. در حالیکه این بار فقط آراء تجمیع شده رو اعلام کردن و در نهایت هم مقدار دقیق آراء باطله رو اعلام نکردن. 

از طرفی علاوه بر اینکه ستاد آقای رئیسی اعلام کردن پیگیر تخلفات از راه قانونی هستن، خود وزارت کشور به این که بسیاری از صندوق ها برگه تعرفه نبوده و دیر رسیده، اذعان کرد. 

و جالب اینجاست که با وجود همه تخلفاتی که داشتن ناگهان به قانون رأی دادن در روز جمعه آنچنان پایبند شدن که خیلی ها رو از انتهابات محروم کردن! در حالی که سال 88 تو بعضی از صندوق ها، تا ساعت 1 و 2 نیمه شب رأی گیری ادامه داشت. 

خلاصه اینکه با شواهدی که هست، هیچ بعید نیست اگر انتخابات دقیق اجرا میشد و حق کسی ضایع نمیشد، حد اقل به دور دوم میکشید اگر نتیجه برعکس نمیشد. 

اما با این حال باز هم به نظرم خوبه که همین نتیجه رو بپذیریم. چرا؟!

یرای اینکه تعداد آراء روحانی بالاست. این 23 میلیون نفر، انتخابی کردن که در واقعیت اشتباه بوده و باید هزینه انتخابشون رو بدن. 

البته که حقیقتا از ته دل دعا میکنم دولت در ادامه، دست از منفعت طلبی شخصی اش برداره و بناش رو بذاره بر کار و تلاش برای مردم، ولی بعید میدونم همچین اتفاقی بیفته. 

و تقریبا مطمئنم وضعیت اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور با مدیریت این دولت بدتر خواهد شد. 

ولی با اینحال باز هم فکر میکنم، در مجموع این برای همه بهتره. مردم باید به رشدی برسن که دیگه یه مشت بازیگر و خواننده براشون تصمیم نگیره. که دیگه فریب دروغ و وعده و وعید رو نخورن. که دیگه دغدغه های سطح پایینی مثل کنسرت! نداشته باشن. 

تا وقتی این جمعیت 20 میلیونی، در این حد از فهم سیاسی هستن، بهتره که سیاستمدار منتخبشون در رأس باشه. تا ببینن نتیجه اش رو. 

تا قبل از این، همه مشکلات هزینه اش رو دوش جمهوری اسلامی بود. قبول نمیکردن انتخاب اشتباهشون باعث مشکلاته. ولی الان و با وضعیت اسفبار اقتصادی و انکار تمام وعده های 4 سال پیش، این انتخاب دوباره روحانی، دیگه جایی برای گله مندی باقی نمیذاره و هیچ کس حق نداره از تبعیض و بی عدالتی جمهوری اسلامی گلایه کنه. 

ان شاءالله که باعث رشد و تصفیه بشه. به هر حال قسمت اعظم این افراد با اصل نظام موافقن و رو حساب دشمنی به روحانی رأی ندادن. و این افراد باید سطح سواد سیاسی شون بره بالا. 

ولی نباید از این موقعیت ناراحت بشیم. درسته که مشکلات زیادی در پیش داریم، ولی بایستی با روی باز استقبال کنیم. 

به قول شهید چمران، دنیا یه صحنه تئاتره. چه بهتر که به جای نقش سیاهی لشگر ساده، نقش اول سخت رو به عهده بگیریم. 

بذارید یه اعترافی بکنم. من یه بار تا تهش رفتم. و متأسفانه کم آوردم. و الان حسرتش رو میخورم. 

یه چیزی هم یادمون باشه: از الان خیلی بیشتر از قبل باید تلاش کنیم. تلاش برای کم شدن مشکلات. هر کسی در هر موقعیتی که هست، باید تلاش کنه و جلوی دشمن بایسته. شده در حد فقط خرید جنس ایرانی.