همین الان داشتم صحبتای آقای وزیر کشور رو میخوندم درباره انتخابات. همه حرفاش یه طرف، اون قسمت صحبتش هم که گفتن به شرطی آمار تفصیلی رو میدیم که شورای نگهبان صحت انتخابات رو تایید کنه هم همون طرف! 

یعنی واقعا جا داره یادی کنیم اینجا از سنگ پای قزوین و بی حیایی گربه و سایر مثل های ادبی مون که روشون سفید شد به واقع! 

من بعد از این، آقایون دست اندر کار این دولت، از رئیس جمهور تا معاونین و وزرا، هر کدوم میتونن نماد یکی از شخصیت های تاریخی، غیر فرهنگی مون باشن.

یه نکته بامزه هم خبرش رو صبح خوندم درباره انتخابات شوراها، که وزارت کشئر اعلام کرده 46 میلیون نفر تو انتخابات شورا شرکت کردن. 

حالا با این فرض که انتخابات شورا، مخصوص داخل کشور هست و قبلا مجموع آراء ریاست جمهوری 41 میلیون گفته شده، پیدا کنید پرتقال فروش را و ازش دو کیلو گلابی برجام بخرید به قیمت نفت بشکه ای 20 دلار، تا از حصر دربیاد و بتونه با دخترش بره ورزشگاه و قلیون بکشه و 20، 30 بار ربنای شجریان رو پلی کنه و آخر شب موقع خواب یادش بیاد که تا یک هفته دیگه باید خونه اش رو تخلیه کنه و پولش رو گذاشته بوده موسسه کاسپین و... 

...

امروز روحانی گویا رفته بوده بهشت زهرا و سر مزار شهید طهرانی مقدم و عکسش مور؟توجه همه شده. بعضی ها نظرشون این هست که این آقا مثلا داره حرفای هفته های قبلس رو جبران میکنه و میخواد بگه من؟ من کی گفتم نباید رو موشک ها شعار نوشت! مگه آدمی که عقل نداشته باشه، همچین حرفی بزنه... 

ولی من شخصا فکر میکنم داشته رد میشده، چشمش خورده. ایستاده ببینه قبر کی هست. بعد هم که فهمیده، کلی حرص خورده از دست همراهاش که چرا از این سمتی آوردنش. 

به نظر من اتفاقا همه حرفایی که دو سه روز آخر تبلیغات زد، از عمق وجودش بود و به تک تکشون اعتقاد داشت. همه صحبتای ضد نظامی که حتی اپوزوسیون اونور آب رو هم شوکه کرد، طرز فکر و عقیده اشه. البته که قسمتهای وعده وعیدش، احتیاج به ترجمه داره. 

یه چند تا جمله هم دیدم ازش که با هم ترجمه میکنیم:

🔹تلاش می کنیم تا از توان زنان استفاده کنیم.

ترجمه: و طبق قراری که با سازمان ملل گذاشتیم، زنان مطلقه بین 20 تا 25 ساله را برای کار در آنتالیا معرفی کنیم. 

🔹در دولت یازدهم تلاش کردیم برای اشتغال جوانان و ایجاد فرصت برای زنان تلاش خوبی داشته باشیم.

ترجمه: نمونه اش شغل محترم دست فروشی در مترو.

🔹زنان توانستند در طول این چهار دهه در بسیاری از حوزه ها حضور داشته باشند. در این انتخابات حضور زنان عین حضور مردان است.

ترجمه: به طور عادلانه ای به هر دو گروه اجازه شرکت در انتخابات ندادیم و رأی هابشان را باطل کردیم. 

🔹قبل از دولت یازدهم زنان مشاغل بسیاری را از دست دادند و بیکار شدند.

ترجمه:تا قبل از این دولت خرج خانواده با درآمد شوهر همخوانی داشت و نیاز به کار و درآمد زنان نبود. 

🔹این تفاوت نشان می دهد که ما نسبت به خانم‌ها وظیفه شهروندی داریم. این راه را ادامه می دهیم و اینکه بتوانیم از توان و استعداد زنان بهره‌برداری کنیم.

ترجمه: ما همچنان به روش قبل خود ادامه میدهیم و تلاش میکنیم هر چه بیشتر ملت را استثمار کنیم. 

..

راستی یه کانال تو تلگرام امروز دیدم بسیار عالی. 

چند تا از مستندات واقعی رو به صورت داستانی درآورده. توصیه میکنم حتما مطالعه بفرمایید. مممکنه به لحاظ نگارشی ایراداتی داشته باشه، ولی اصل ماجرا حقیقته و برای ما دونستن این حقایق واجبه. 

mohammadrezahadadpour02