یه چند تا پیام با مضمون کجایی؟ داشتم و البته با گویش ها و تنوع ادبیات. که حالا از تمام دوستان متشکرم بابت اظهار لطفشون به هر زبونی. 

عرضم به حضورتون که اولا یه چند شبی هست که نجم الدین دربست اجاره ام کرده برای نکات تستی که به تجربه یادگرفتم. نخواست که بره کلاس. 

و البته که من باهاش اتمام حجت کردم که کنکور و دانشگاه فقط یکی از هزاران مسیر زندگیه و قبول نشدنش اصلا برام اهمیت نداره. 

دوما اینکه در همین حین یه سری مکلکاتی هم با یکی دو تا از دوستانی که وبلاگ دارن، داشتم که فرصت فرضی دنیای مجازی ام رو تموم میکرد. 

و اما یکی دیگه از مشکلات زنان در جامعه به اصطلاح اسلامی ما، اینه که خیلی از جاها مجبور به اختلاط با نامحرم هستن ، در حالی که طبق روایت، بهترین چیز برای زن اینه که نه او نامحرمی رو ببینه و نه هیچ نامحرمی او رو ببینه. 

از سبک معماری مردنمون گرفته که دیگه یه گوشه امن برای خانم خونه، تو خونه وجود نداره، تا مدرسه و دانشگاه و بیمارستان و پارک و همه جا. 

همه جا زنان مجبور به اختلاط با نامحرم و حفظ ححاب هستن. در حالی که درستش اینه تا جایی که امکانش هست، زن و مرد از هم جدا باشن. تا زن هر چه کمتر مجبور به رعایت حجاب بشه. 

البته که یکی از لوازم این مسأله اینه که مردم، چه زن و چه مرد، باور کنن نیازی به این حجم از حضور زن در خارج از خونه نیست. خیلی از این موارد واقعا قابل تغییره.

که خب از اونجایی که احتمال زد و خورد وجود داره، از توضیح بیشتر معذورم. 

راستی از تحریم های جدید و غارت آثار باستانی مون تو دانشگاه های آمریکا که امانت بودن و به روز رسانی لیست تحریم اتحادیه اروپا و اون بیناد علوی که به حکم گنه کرد در بلخ آهنگری...مصادره شد و اون قانون منع ورود ایرانیان به آمریکا و اینا چه خبر؟

از ورشکستگی بانک ها که به زودی اتفاق میفته و بیکاری و تورم و رکود همچنان هم لابد همون خبر بالا!! 

خلاصه اش که مشکلات این دولت از گردن دولت قبل به گردن سپاه و افراطیون نقل مکان کردن و گویا جای جدید بهشون ساخته. 

آهان راستی یکی از شرایط ورود به دانشگاه، بدون قبولی در آزمون و داشتن معدل، برادر رئیس جمهور بودنه. شما هم برید داداشتون رو رئیس جمهور کنید تا از این مزیت برخوردار بشید. و الا که در عدالت عالیجنابان شکی نیست!! 

برای اونایی هم که دغدغه تربیت بچه هاشون رو دارن بگم که هنوز 2030 لغو نشده. فعلا رفته رو حالت سایلنت تا سر و صدا ها بخوابه. لطفا سر و صدا کنید تا مجبور به ملغای علنی بشن. 

سر و صدا در این مورد مصداق آتش به اختیاره و مثلا میتونه شامل مقاله و کلیپ و جمع آوری امضا و پیگیری از طریق نماینده مجلس و امام جماعت و... میشه.