امشب بعد 20 سال تازه فهمیدم تمام این سال ها چه جنایتی در حق نرگس میکردم و خبر نداشتم. 

من از اولی که یادم میاد، فقط نون سنگک دوست داشتم. در نبودش از روی ناچاری بعضا تافنون و بربری هم خوردم، ولی نون لواش برام در حکم لاستیک بوده و هست. متنفرم از لواش، مخصوصا اگه تو پلاستیک و مونده باشه. 

رو این حساب تمام این سال ها سعی کردم نون سنکک باشه یا دیگه حداکثر تافتون. ضمن اینکه در حد توانم نون به اندازه مورد نیاز گرفتم که مجبور نشیم نون بیات و تو پلاستیک مونده بخوریم. 

تا امشب غذا کوکو بود و بچه ها یادشون رفته بود نون بگیرن. نونوایی محل ما هم خیلی زود نونش تموم میشه. دیگه ناچار عماد رفت از سوپری از این نون لواش های پلاستیکی گرفت. 

ولی بر خلاف انتظارم نرگس خیلی ذوق کرد و جدی جدی خوشحال شد. اول تصورم این بود که از همون تشکریجات روتین و معمولشه، ولی بعد دیدم نه، واقعا همیشه آرزو داشته یه بار هم که شده من از این نون ها بگیرم!!

خلاصه از من به همه نصیحت، علایقتون رو هر چقدر هم که منطقی به نظر میرسه، به اطرافیانتون تعمیم ندین و ازشون درباره سلیقه شون سوال کنید. 

زمان ما، درسته که تکنلرژی به گستردگی امروز نبود، اما همونی هم که موجود بود، استفاده اش فقط برای بزرگترا مجاز بود. و ما بچه ها مطلقا حق نداشتیم دست به تلفن بزنیم. یا حداکثر اجازه روشن و خاموش کردن رادیو رو داشتیم و دست زدن به پیچ های تنظیم طول موجش جزء آرزوهامون بود.

ولی بچه های امروزی، منظورم دقیقا خدیجه است، جدا از اینکه طرز استفاده از تمام وسایل دیجیتال رو بلده، ناظر استفاده صحیح ما هم هست. خدا نکنه موقع کار با لپتاب یه نچ از دهنم بیرون بیاد، عین چی میپره جلو و شروع میکنه برام توضیح دادن که:

ای بابا! چی کارش کردی؟ صبر کن بگم، اینش باید اینجوری باشه و... 

و قشنگ هم میدونه داره چه میکنه ها!! 

یه تیکه کلام بامزه "چی شده؟" هم داره. که مثلا کافیه من با اشاره چشم و ابرو، وقتی سرش پایینه یا پشتش به منه، چبزی به نرگس بگم. انگار چشم پشت سر داره، فوری متوجه میشه و میپرسه: چی شده؟

همیشه هم که داوطلب اول برای رفتن به ددر هست! یعنی هر کی بخواد به هر دلیلی از خونه بره بیرون، ایشون بدون هیچ سؤال و جوابی، جواربش رو میپوشه و آماده است که بره. 

امشب که ناگهان بعد از شام سر خود رفته جوراب پوشیده و خداحافظی میکنه. میگیم کجا به سلامتی؟ تو راه پله جواب داده: خونه زهرا!  برم نی نی ببینم!!